Leczenie Protetyczne

Leczenie Protetyczne


Głównym zadaniem Lekarza Stomatologa jest utrzymanie zdrowia i dobrego samopoczucia estetycznego każdego Pacjenta. Protetyka to dziadzina stomatologi, która zajmuje się uzupełnieniem utraconych tkanek – zarówno pojedyńczych zębów jak i większych ubytków.

W Dent Innovation wykonujemy wszystkie obecnie dostępne rodzaje prac protetycznych przy zastosowaniu najnowszych materiałów i technik. Nasz zespół Specjalistów zadba, aby dobrane zaopatrzenie protetyczne zapewniło zarówno estetyczne jak i w pełni funkcjonalne uzupełnienie utraconych tkanek zęba.

Wkłady koronowo – korzeniowe

Wskazaniem do zastosowania wkładu koronowo-korzeniowego jest znaczne zniszczenie zęba w postaci uszkodzenia korony lub po przez jego złamanie. Zaopatrzenie w formie wkładu koronowo-korzeniowego osadza się w korzeniu zęba po zakończeniu leczenia kanałowego. Lekarz Stomatolog dopasuje odpowiedni wkład wykonany z stopu metali lub włókien szklanych dla zapewnienia Pacjentowi jak największego komfortu.

Korony i mosty porcelanowe

Korona porcelanowa dzięki zastosowanym materiałom idealnie odwzorowuje naturalny kolor i kształt zębów Pacjenta. Dzięki niej możliwa jest nie tylko korekta barwy, ale i ułożenia zębów co niesie za sobą walory estetyczne – piękny uśmiech. Zaopatrzenie protetyczne w postaci korony lub mostu porcelanowego stosuje się także w przypadku uszkodzenia i osłabienia korony zęba, próchnicy czy ścierania zębów.

Rodzaje koron porcelanowych:

  • Korona porcelanowa na podbudowie metalowej np na stali, złocie lub stopie złota.
  • Korona pełnoceramiczna: Lava (www.3mespe.pl), Zirconia, Wieland, Procera

Licówka porcelanowa

Licówka ma postać cienkiego porcelanowego listka, który przyklejany jest na zewnętrzną powierzchnię zęba. Niebywałą zaletą licówek jest ich trwałość – nie ciemnieją, nie przebarwiają się. Dzięki nim uzyskamy zęby wyglądające naturalnie, o idealnym kształcie i kolorze.
Metoda ta polecana jest przede wszystkim do pokrycia nieestetycznej powierzchni zębów przednich – zarówno spowodowanej powstałymi przebarwieniami, ale także pęknięciami, ubytkami i odłamanymi fragmentami oraz koniecznością korekcji kształtu zębów.
Technika ta ze względu na małą ingerencję oszczędza zdrowe tkanki – niewielka inwazyjność oraz doskonała estetyka sprawiają, że licówki stały się podstawowym sposobem poprawy wyglądu uśmiechu. Wykonanie licówek w Dent Innovation to gwarancja precyzji oraz pięknego i trwałego efektu.

Protezy dentystyczne

Każdy brak w uzębieniu powinien zostać uzupełniony – ubytki mogą być przyczyną różnorodnych zaburzeń. Braki jednego czy też kilku zębów, mogą doprowadzić do przeciążenia oraz rozchwiania sąsiadujących z ubytkiem zębów.  Co powoduje, że są one zdecydowanie bardziej podatne na różnorodne choroby.
Protezy dentystyczne to ruchome zaopatrzenie, czyli takie które jest wyjmowane przez Pacjenta.
  • Protezy całkowite akrylowe – umieszczane są w jamie ustnej po usunięciu wszystkich zębów i pełnym wygojeniu tkanek.
  • Protezy częściowe akrylowe – uzuepłniają częściowe braki w uzębieniu dzięki zastosowaniu metalowych klamer zaczepionych o naturalne zęby Pacjenta
  • Protezy szkieletowe – dzięki zastosowaniu klamer i zatrzasków oraz zmniejszonej do minimum płycie akrylowej, zapewniają większy komfort użytkowania
  • Szynoprotezy – stanowią zabezpieczenie przed rozchwianiem zębów
  • Protezy natychmiastowe – zakładane są bezpośrednio po usunięciu zębów, w związku z czym wymagają poźniejszego dopasowania po wykojeniu dziąseł
  • Szyny relaksacyjne – łagodzą napięcie mięśni odpowiedzialnych za ściskanie i zgrzytanie zębów, chronią przed ścieraniem zębów
  • Implantoprotetyka – zaopatrzenie protetyczne oparte o implanty zębowe