Stomatologia estetyczna

Podstawowym sposobem przekazywania emocji jest mimika twarzy. Ponieważ piękny uśmiech ułatwia nam kontakty interpersonalne, pomaga w życiu osobistym i zawodowym niechęć do uśmiechania się spowodowana nieestetycznym wyglądem zębów, może nie tylko obniżać naszą samoocenę, ale i utrudniać nam kontakty społeczne.

Stomatologia Estetyczna zajmuje się poprawą wyglądu zębów – rozpoczynając od najmniej inwazyjnych zabiegów poprawiających ich koloryt, a kończąc na zaawansowanych zabiegach protetycznych, implantologicznych i ortodontycznych.

Higienizacja

Profesjonalne metody oczyszczania zębów przyczyniają się do przywrócenia naturalnej barwy zębów. Scaling – usuwanie kamienia nazębnego przy użyciu ultradźwięków, oraz piaskowanie i polerowanie zębów to bezpieczne i bezbolesne metody usunięcia powierzchownych przebarwień i osadów. Zabiegi te dają wizualne efekty już bezpośrednio po zabiegu, przywracając zębom dawny kolor i blask.

Wybielanie

Z biegiem lat zęby stają się coraz ciemniejsze, co spowodowane jest ścieraniem się szkliwa oraz odkładaniem barwników w zębinie. Wybielanie zębów to propozycja dla wszystkich Pacjentów niezadowolonych z koloru zębów. Zabieg zapewnia długotrwały efekt. Poprzedzony profesjonalnym oczyszczaniem może rozjaśnić kolor zębów nawet o kilka tonów.

Estetyczna stomatologia zachowawcza

Leczenie i odbudowa ubytków zębowych, dzięki wykorzystaniu najnowszych technik i materiałów najwyższej jakości pozwala odtworzyć uszkodzony ząb. Wypełnienie z wykorzystaniem materiałów nowej generacji oraz specjalistycznych technik odbudowy warstwowej, to gwarancja efektu, który idealnie naśladuje naturalną kolorystykę uzębienia – nawet nietypową i trudną do rekonstrukcji. Dodatkowo udaje się przedłużyć funkcjonowanie zęba o kilka, a nawet kilkanaście lat.

Protetyka estetyczna

Licówki – porcelanowe lub kompozytowe – to bardzo cienkie listki przyklejane na powierzchnię zęba, co daje niebywale estetyczny efekt odmieniając każdy uśmiech. Niebywałą zaletą licówek jest ich trwałość – nie ciemnieją, nie przebarwiają się. Dzięki nim uzyskamy zęby wyglądające naturalnie, o idealnym kształcie i kolorze.

Odtworzenie powierzchni żującej zębów bocznych, które np uległy starciu obydwa się poprzez rekonstrukcje zachowawcze bądź protetyczne. Zastosowanie metody wypełnienia opartego na modelu naszego naturalnego zęba gwarantuje wysoką trwałość i dokładność.
W przypadku zębów martwych lub zniszczonych w takim stopniu, że nie możliwa jest rekonstrukcja zachowawcza, Lekarz dobierze indywidualną odbudowę protetyczną, która zapewni naturalny wygląd zębów, nie do odróżnienia od zębów własnych Pacjenta.